Slovenščina (Slovenia)

gamsovanje

Na pustni torek je tako, kot že vrsto let, na naši šoli potekalo gamsovanje. Dogodek, s katerim postanejo novinci naše šole (prvi letniki) pravi dijaki, torej gamsi. Lanskoletni zmagovalci gamsovanja, 2. c, smo bili letos zadolženi za organizacijo prireditve. Izbrali smo temo pravljic, te pa so pričarali slikovita scena in kostumi ter seveda tekmovalci 1. a, 1. b in 1. c.
Gamsovanje se je pričelo s plesnimi točkami prvih letnikov. 1. b nas je popeljal v hišico Mojce Pokrajculje, 1. a nam je obudil spomine na zgodbo Sneguljčice, medtem ko nas je 1. c s Petrom Panom popeljal v deželo Nije. V nadaljevanju so bile dijakom prvega letnika dodeljene različne naloge, s katerimi so se pomerili med seboj. Predvsem so bile igre z nalogami zabavne, hkrati pa so prebudile sodelovanje znotraj posameznih razredov. Vse skupaj je točkovala stroga komisija, ki so jo sestavljali profesorici in profesor. Čas med nalogami so popestrili naši glasbeniki. Vsi tekmovalci so se hrabro borili, dva razreda pa sta bila na koncu dolgo časa izenačena. Takšen izid ni bil pričakovan, zato smo jim morali dodeliti dodatne naloge, ki so določile zmagovalca. In tako se že veselimo naslednjega gamsovanja, ki ga bodo na pustni torek 2017 pripravili letošnji zmagovalci, 1. a.

Veronika Sosič, 2. c

sportnikom prijazno iko1

izbrani logo

mlad logo

microsoft showcase school

msdnaa

stipendijski sklad

Back to top